Hayatınızda parmakla gösterilemeyecek derecede 1 veya 2 sefer kapı seçiminde bulunursunuz. Özellikle daire giriş kapıları bu noktada çok önemlidir. Bu nedenle alınırken ömürlük olarak düşünülmesi gerekir. çelik kapı seçimi yaparken şu seçeneklerin göz ardı edilmemesi önemlidir.
Kapılar, çelik sacdan yapılırlar. Üzerinde bulunan mil yuvalarının en az 5 mm çelik ile güçlendirilmiş olması önemlidir.
Kilit mil yuvasının ise lamalar vasıtası ile desteklenmesi gerekir. Bu lamaların çelik olması ise başlıca tercih sebebidir.
Hırsızlar kapıya belirli yerlerden müdahale ederler ve oralardan kapıyı açmaya çalışırlar. Kapı üretici firma ve çilingirler bu noktaları iyi bilirler. Bu nedenle kapıların o noktalarının 10 mm’ye kadar çelik ile güçlendirilmesi önemlidir.
Kapı montajı tamamlandıktan sonra kapı ile kasa arasında 4 veya 5 mm’den fazla bir boşluk kalmaması önemlidir.
Son olarak ise 1 yıl içerisinde kendisini gösteren bir esneme özelliği vardır. Kapıların yaz ve kış aylarında esneme göstermemesi de önemlidir.
Kapı seçiminde yukarıdaki maddeleri göz ardı etmemelisiniz. Kalite standartları gereği bir kapı tercihi yaparken en önemli kriterler bunlardır. Hırsızlarında dikkat ettiği bu kriterler henüz hırsızlar tarafından fark edildiğinde onların cayma noktasını oluştururlar. Çelik kapı ile birlikte hem kendi güvenliğinizin hemde ailenizin güvenliğini en üst seviyede tutabilirsiniz. Kapı, dışarıdaki tehlikelere karşı sizi koruyan ilk etkili araçlardan bir tanesidir.