Her geçen gün büyüyen teknolojilerin, hayatımızın her noktasına girdiği günümüzde, para sayma makinelerinin yeri hiçte az değil. Neredeyse her nakit para dönen işletme ve kurumlarda büyük bir ihtiyaçtır.

Bozuk para sayma makinesi için bu kategoriye göz atabilirsiniz
Aslında bu makaleyi okuduğunuz anda, benim neyime lazım para sayma makinesi ile, diyebilirsiniz ama işin gerçeği öyle değil, daha önce de bahsettiğim gelişen teknolojiyi kötü amaçla kullanmak isteyenler içinde, bir gelişme olarak değerlendirilmektedir. Sahte para basma konusunda, her gün yeni yeni gelişmeler olduğu gibi, Para sayma makinelerinin de gelişmesinde ve güncellenmesinde de devamlı yenilikler yapılmaktadır. Ülkemizde bu alanda iş yapan birçok firmanın bulunması, gerek ülke dışından, gerekse yerli üretim olarak piyasaya sürülen ve her gün yeni donanım ve yazılımla hızla büyüyen bir sektör haline gelmiştir. Para sayma makinesi ücretleri, özelliklerine ve kalitesine bağlı olarak çok geniş bir fiyat politikası ile satılmaktadır.

Para kontrol makinesi için bu kategoriye göz atabilirsiniz

Son kullanıcıya çok farklı model ve fiyat çeşitliliği ile sunulan makineler , özelliklerine bakıldığında sadece tek bir para veya üç farklı parayı sayabilme ve tanıma , hatta bu paraların gerçek olup olmadıklarını da analiz edebilecek düzeyde üretilmiş olmaları , fiyat politikasında belirleyici nedenler arasında dır. Ucuz ve basit bir model para sayma makinesi fiyatı 350 tl gibi bir fiyattan başlayıp üst sınırı, çok daha profesyonel makinelere kadar çıktığında 5000 tl ve üzeri rakamlara alıcı bulmaktadır. Siz ihtiyacınızı ilgili firmaya anlattığınız da firma sizin için en ekonomik ve kullanışlı modeli size önerecektir.

Para kontrol makinesi alırken dikkat edilmesi geren hususlardan en önemlisi yazılım güncellemesi, yetkili servis ve en önemlisi herhangi bir arıza durumun da muhatap bulmanızdır. Dikkat sahte para şakaya gelmez.