2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Like Tree2Likes
 • 1 Post By K®AL.HAKAN
 • 1 Post By wtcaner

Konu: VBulletin 4.x için Stil Referansları

 1. #1
  Administrator

  Üyelik tarihi
  May 2017
  Mesajlar
  19

  VBulletin 4.x için Stil Referansları

  Forum sayfasını görüntülerken, şablonlar yukarıdan aşağıya şöyle sıralanır:


  1. Header (Başlık-En Üst Kısım)
  2. Navbar'ın
  3. Forumhome (Anasayfa)
  4. Footer (Sayfanın en altındaki bilgiler kısmı)  Şimdi bu temel bir kısa versiyon, aşağıdaki resimlerde görebileceğiniz gibi daha fazlası var ama nerde? Yukarıdaki listedeki siyah sayılı öğeler genellikle sabitlerin tüm sayfalardaki anlamlarıdır,  Header (Başlık)

  Başlık, bir üyeye ait logonuzun, üst (toplaşmalar) bağlantılarınıza ev sahipliği yapar yani Bildirimler, Ayarlar ve daha fazlası.

  Logonuzu değiştirmek için iki seçeneğiniz vardır:
  Easy = Dosyayı /images/misc/vbulletin4_logo.png dosyasına yeni logonun üzerine yazmanız yeterli olacaktır, örneğin vbulletin4_logo.png dosyasını adlandırın ve resimlerinize / misc dizinine yükleyin.
  En iyi = Bunun için stil değişkenini (StyleVar) düzenleyin, AdminCP> Stiller & Şablonlar> Stil Yöneticisi> * Açılır menüden "StyleVars" ı seçin. > * Artık ImagePaths arayın, daha sonra "titleimage" düzenleyin ve özel logonuzun yeni URL'sini sağlayın.
  Toplaşağınızın renklerini ve efektlerini değiştirmek için:
  Stil değişkenlerini yukarıdaki gibi düzenleyin ve şunu bulun: Başlık ve bunu değiştirmek için düzenlediğiniz değişkenlerin önünde "toplinks" ile altındaki stylevarları görürsünüz .
  Başlık şablonunuzu düzenlemek için:
  AdminCP> Stiller ve Şablonlar> Stil Yöneticisi> * Stil adının yanındaki açılır menüden "Şablonları Düzenle" yi seçin. > * Yeni sayfalar yüklendikten sonra aşağı kaydırın ve başlığı bulun ve düzenlemek için çift tıklayın.
  Başlığa ilişkin CSS ve renklerin çoğunu düzenlemek için:
  AdminCP> Stiller ve Şablonlar> Stil Yöneticisi> * Stil adının yanındaki açılır menüden "StyleVars" ı seçin. > * Yükler aşağı kaydırmak ve bulmak yeni sayfalara kez Başlığını ve yok ne basit bir açıklama görmek için her stylevar görüntülemek - geçici değişiklikleri not etmek düzenleyin.

  • Gösterildiği Red (1) başlık alanıdır.
  • Mavi renkte (2) gösterilen logo veya "başlık Resmi" dir.
  • Gösterildiği Orange (3) toplinks bulunmaktadır.


  Navbar'ın

  Navbar, navbar sekmelerinizi, alt bağlantılarını ve menülerini, ayrıca kırpıntıları yani üst gezinmeyi barındırır.

  Navbar şablonunuzu düzenlemek için:
  AdminCP> Stiller ve Şablonlar> Stil Yöneticisi> * Stil adının yanındaki açılır menüden "Şablonları Düzenle" yi seçin. > * Yeni sayfalar yüklendikten sonra Gezinme ve Yön Bulma Şablonları'nı bulun ve şablonların "ailesi" ni genişletmek içinçift ​​tıklayın, şimdi "navbar" ı bulun ve düzenlemek için çift tıklayın.
  Başlığa ilişkin CSS ve renklerin çoğunu düzenlemek için:
  AdminCP> Stiller ve Şablonlar> Stil Yöneticisi> * Stil adının yanındaki açılır menüden "StyleVars" ı seçin. > * Yükler aşağı kaydırmak ve bulmak yeni sayfalara kez Navbarınızı ve yok ne basit bir açıklama görmek için her stylevar görüntülemek - geçici değişiklikleri not etmek düzenleyin.

  • Gösterildiği Kırmızı (1) navbar alanıdır.
  • Gösterildiği Green (2) , standart bir navtab olup. Yeni navtab, bir açılır navtab ve alt menülerin nasıl vb eklemek için ekleme hakkında gezinme çubuğu ilgili bazı yararlı makaleler (kılavuzlar) bulunabilir burada .
  • Gösterildiği Sarı (3) bir "seçilmiş" navtab veya "navtab seçilmiş" Resimde de görebileceğiniz gibi olduğunu.
  • Gösterildiği Mavi (4) navtab seçilmiş alt menü / alt bağlantılar ve herhangi açılır menüler de olduğunu.
  • Gösterildiği Gray (5) navbar galeta unu veya "üst gezinti" Bazı diyoruz gibidir. * Bu navigasyonun çoğaltılmasını ve sitenizin altında olmasını istiyorsanız lütfen buraya bakın .
  • Gösterildiği Orange (6) için vBulletin varsayılan arama takas olabilir, Küresel arayıştır Sfenks hatta ile değiştirin Google Özel Arama .


  Forum Ana Sayfası (Forumhome)

  Forumhome şablonu, AdminCP> Ayarlar> Seçenekler'de tercihlerinize göre kategorilerinizi, forumlarınızı ve alt forumlarınızı gösterir.

  • Gösterildiği Kırmızı (1) kırmızı kutu içinde gördüğünüz tüm makyaj şablonların forumhome_forumbit ailedir, düzenleme şablonlar aracılığıyla ve altında stylevars bulunan stylevars üzerinden bu özelleştirebilirsiniz Forumlar .
  • Gösterildiği Purple (2) forumhome_markread_script olduğunu, bunu oku istenen yani onların arzu forumda yeni yayın görüntüleyebilmek için okunan şekilde hepsini işaretlemek için belli bir forumda etkileşim yoksa üyeler kolaylıkla tüm forumları işaretlemek için izin verir Vs vs
  • Gösterildiği Gray (3) Açık nedir Gidiyor? Alanı yaygın olarak wgo olarak anılır; CSS şablonları ve ayrıca FORUMHOME şablonunu doğrudan düzenleyerek özelleştirebilirsiniz, bazı değişiklikler bilgiyi farklı şekilde değiştirebilir ve gösterebilir, son ziyaretçileri gösterebilir, arama "örümcekleri" taramasını gösterebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz!
  • Gösterildiği Sarı (4) forum kenar çubuğu ve her bir "blok" o forumhome sayfasındaki kenar çubuğu alanı içinde görüntülemek için kullanılır kendi şablon var sahiptir.
   Kenar çubuğunu YöneticiKP> Ayarlar> Seçenekler> Forum Kenar Çubuğu ve Engelleme Seçenekleri bölümüne giderek etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirdikten sonra arzu ettiğiniz blokları oluşturun ve blok tiplerini yeniden yüklemeyi unutmayın; böylece yeni kenar çubuğu "blokları" düzgün görüntüler. Forum kenar çubuğunu etkinleştirdikten sonra bunlara istediğiniz zaman kolayca erişmek için AdminCP> Forumlar ve Yöneticiler> Forum Blokları Yöneticisi'ne gidin. * Bu, CMS'de gördüğünüz "kenar çubuğu" veya "bloklar" ile aynı değil, yani süitiniz varsa Giriş sayfasına, bunlar bir Widget olarak anılır ve etkinleştirilir ve biraz farklı bir şekilde uygulanır!  Threadbit (Konu listesinin görünümü vb.)

  Threadbit şablonu bir forum içindeki tüm ipliklerin listesini barındırır, eğer alt forumlar varsa, ipliklerin listesinin üzerinde bir forumhome "forum" stilinde gösterilirler.

  • Gösterildiği Kırmızı (1) threadbit şablonunun ana parçasıdır.
  • Gösterildiği Green (2) threadbit_alt_background veya "istatistik" dir.
  • Gösterildiği Orange (3) threadbit şablonunun lastpost parçasıdır.

  Showthread / Postbit (Gönderi ve Profil listesini göster, vb.)

  Showthread şablonu, postbit şablonunu barındırır, böylece temel olarak postbit veya posbit_legacy şablonları showthread şablonunun ortasından çağrılır, ardından bir iplik gösterilen tüm mesajlarla görüntülenir. Showthread, kendi ilgili şablonu içerisinde postbitin üstünde ve altında kontrol eder.

  Mesajlarınızın gösteriliş biçiminde seçim yapabileceğiniz iki farklı şablon var. Bu ve

  değiştirme ayarlarına erişmek için şu adrese gidin: AdminCP> Ayarlar> Seçenekler> Stil ve Dil Ayarları

  Şimdi şunu arayın: Eski (Dikey) Postbit Şablonunu kullanın ve açıklamaya dikkat edin;
  Yeni yatay düzende değil, iki dikey sütunu kullanarak eski stilini tercih ederseniz, bu şablonu bu anahtarla kullanarak geri dönebilirsiniz.

  Bu seçeneğin etkinleştirilmesinden ve şablonun özelleştirilmesini istiyorsanız, 'postbit_legacy' şablonunu 'postbit'ten ziyade düzenlemelisiniz.
  Böylece, postbit şablonunu kullanarak, yayınlarınız vbulletin.org'da olduğu gibi kullanıcı adını ve bilgileri gönderilerin üstünde yatay yayınlanacak şekilde görünecektir. Postbit_legacy şablonunu kullanarak gönderilerinizi, gördüğünüz gibi her mesajın solundaki kutu içerisinde görüntüleyecektir Şu anda vbulletin.com sitesinde.

  • Gösterildiği Kırmızı (1) postbit şablonunun parçalarıdır.
  • Gösterildiği Mavi (2) showthread parçalarıdır ve gördüğünüz gibi o da yukarıda ve postbit şablonuna altındaysa nasıl bir başvuru gösterir.  Footer (Alt Bilgi)

  Şablon şablonu, stilinizi ve dil açılır listelerini veya bazıları onları seçicileri ve altbilgi bağlantılarınızı içerir. Ek olarak, aynı zamanda bu işlevlerin her biriyle ilgili olan komut dosyalarının kodlarını barındırır.

  • Gösterildiği Kırmızı (1) altbilgi şablonunun parçalarıdır.
  • Gösterildiği Kraliyet Mavisi (2) altbilgi bağlantılar veya şablon ve css, footer_links görüldüğü gibi.
  • Gösterildiği Sarı (3) Eğer vBulletin forum stil seçicisi çok benzer doğru dili seçmek için başka bir damla aşağı de gösterilip için kullanılabilir birden fazla dil varsa tarzı seçici vardır.
  • Gösterildiği Green (4) alt bilgi zamanıdır.
  • Gösterildiği Purple (5) telif hakkı.
  Şablonlardan bazılarını ve ilgili resim ve etiketleri gördüğünüze göre, forumlarda yardım istemek daha kolay olmalı. Hiçbir şeyin adından emin değilseniz, vBulletin stiliyle alakalı herhangi bir şey bu kılavuza başvurun ve aşağıdaki stille alakalıysa aşağıdaki yeni sorular gönderin: bunları kılavuza ekleyeceğim bazı ipuçları sunabiliriz .

  * Her bir forum şablonu için belirli dökümanlara ve bunları her biri birden fazla iş parçacığına göre nasıl özelleştireceğime planlıyorsunuz, çünkü uzun bir yazı zamanla kafa karıştırıcı hale gelecektir.
  Sysbot bunu begendi.

 2.   Sponsored Links

 3. #2
  Junior Member

  Üyelik tarihi
  Oct 2018
  Mesajlar
  21
  Çok teşekkürler. Detaylı ve güzel bir anlatım yapmışsınız.
  K®AL.HAKAN bunu begendi.

 4.   Sponsored Links

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •